Düzenli Trafik Sağlayacak 6 Evergreen İçerik Türü

Hedef kitleye yönelik hazırlanan içerikler arasında en öne çıkan şüphesiz evergreen içerik türüdür. Bu içerik türüyle site yöneticİleri, iyi bir stratejiyle hedef kitleye kolaylıkla ulaşabilir ve başarılı içerik pazarlaması oluşturabilir. SEO’ya da direk katkısı olan evergreen içerik türleri, organik trafiği artırma stratejisinde önemli rol oynar.

Evergreen İçerik Nedir?

Üzerinden zaman geçse de önemini kaybetmeyen konularla ilgili yazılmış ve insanların her zaman için ulaşıp okumak isteyebileceği bilgileri barındıran bir içerik türüdür.

Evergreen İçerik Üretmenin Avantajları

Güncelliğini yitirmez ve daima trafik akışı sağlar. Ayrıca sektörde spesifik konularla oluşturalacak evergreen içerikleriyle hedef kitleye ulaşma, fayda sağlama ve gösterimi artırarak marka bilinirliğine katkı sağlanabilir.

Evergreen içerik türüyle düzenli trafik sağlarsınız.

Evergreen İçerik Türleri:

1.“Nedir?” Sorusuna Cevap Veren İçerikler

Hedef kitlenizin aklındaki soruları gidermeye yönelik hazırlanan içeriklerdir.

Örnek: SEO nedir?, Backlink nedir?, … gibi.

2. Liste İçerikleri

Okunma potansiyeli en fazla olan ve zaman içinde değişmeyen bilgileri kolayca aktarabileceğiniz bir fiçerik formatıdır. “En’ler” listeleri bu içerik formatıdır.

Örnek: “SEO analiz araçları listesi”, “Ücretsiz kullanılabilir SEO araçları”, …gibi.

3. Rehberler

Rehber içerik formatı; sitenize, markanıza, ürün ve hizmetlerinize dair pek çok konu hakkında, detaylı bilgi verdiğiniz içerik formatıdır.

Örnek: “SEO rehberi: A’dan Z’ye SEO teknikleri”, “Backlink rehberi: Backlink verme teknikleri”,… gibi.

4. Öneri ve İpuçları İle İlgili İçerikler

Kitlenize akla gelebilecek birçok konu hakkındaki öneri veya ipuçlarınızı paylaşacağınız içerik formatıdır.

Örnek: “Site yöneticilerin mutlaka kullanması gereken SEO analiz araçları”, “E-ticaret siteleirnde performansı artıracak ipuçları”, … gibi.

5.“Nasıl?” Sorusuna Cevap Veren İçerikler

“Ne?” sorusundan sonra en sık sorulan sorulardan biri olan “Nasıl?” sorusuna cevap niteliğindeki içeriklerdir.

Örnek: “Screaming Frog aracı nasıl kullanılır?”, “SEO nasıl yapılır?, … gibi.

6. Vaka Analizleri

Bir konu ve olay üzerinde yapılan derinlemesine araştırmalar sonucu yapılan analizlerde uzun süreli kalıcı bir içerik formatıdır.

“SEO çalışma analizi: Bu içerik formatı %100 performans artırdı”, … gibi.

Hangi İçerikler Evergreen İçerik Olamaz?

Sitenize yayınlandığı tarihten çok sonra bile yüksek trafik çekemeyecek, zamansız konular hakkında değil daha çok popüler ve sezonsal konular hakkında olan ve öznel görüşleri paylaşan içerikler evergreen içeriğin yapısına ve amacına uymamaktadır.

Haberler, özel günler hakkında belli zamanlarda yayınlanan içerikler, dönemin popüler konuları hakkındaki içerikler gibi hızlıca tüketilip bir süre sonra ilk etkisini yitirecek ya da düzenli bir şekilde okunmayacak bu içerikler evergreen içerik kapsamında bulunmamaktadır.

Örnek: “2021 Google Trendleri belli oldu” gibi…

2 Yorum

Yorum Bırak