Tanıtım Yazısı

Tanıtım yazısı, bir sitenin sizin sitenize referans verilen bir reklam modelidir. Google tarafından çokça önemsendiği için kullanıcıların en sık başvurduğu bir yöntemdir. Başka sitelerin sizin sitenizden bahsetmesi ve sitenize link çıkışından bulunması -backlink- sitenizin domain değeri (DA), sayfa değeri (PA) ve sitenizin sıralamaların da etkin rol oynar.

Tanıtım yazısı alırken çok dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu önemli faktörlerin gözden kaçırılması sitenize faydadan çok zarar verebilir. Doğru sitelerin tercih edilmemesi sitenize Google tarafından ceza verilebilir ya da sitenize hiç fayda sağlamaz boşuna para harcamış olursunuz ya da sitenizin sıralamalarında düşüşler yaşayabilirsiniz. Bu kötü sonuçlarla karşılaşmamak için bize danışabilirsiniz.

Tanıtım yazısı yazarken nelere dikkat edilmeli?

Tanıtım yazı için piyasada bu işin yapan kişilerin sayısı oldukça çok fazladır.  5 liradan başlayan fiyatlarla tanıtım yazısı yazdırmak mümkün. Yazarlar, eğer alanında uzman ise bu yazarlara yazılar yazdırılabilir. Ancak genelde bu yazarları tavsiye etmiyoruz.

Nedenleri ise;

Nedenleri ise;

İnternetten copy – paste yapabiliyorlar.

İçerikler, istenilenin uzağından bir içerik yazılmış olabiliyor.

Şişirme içerikler yazılabiliyor.

Anahtar kelimelerin sayısı ciddi mana da çok ya da az olabiliyor.

Tanıtım yazılarının çok kısa olmaması önemlidir. Kısa içerikler çok faydalı olmayabilir. Tanıtım yazıların mümkün olduğunca zengin içerikler olmasına dikkat edilmelidir. Fotoğraf ve videolar ile desteklenmelidir. Okuyucuya bilgi vermeli ve aynı şeyleri tekrar ederek okuyucuyu sıkmamalıdır. Link çıkışı yapılacaksa en fazla 3 adet link çıkışı yapılmalıdır. Tanıtım yazısı yayınlanacak olan site ile kendisine link verilen sitelerin uyumu çok çok önemlidir.

Örneğin: Dekorasyon ile ilgili içeriğiniz varsa benzer ya da bu sektöre yakın sitelerde yayınlatabilirsiniz.

Tanıtım yazıları sizin aynanız konumundadır. Yazılarda kendi sitenizden bahsedeceğiniz için tanıtım yazılarının kalitesi büyük önem taşımaktadır.

Tanıtım yazısı yayınlarken nelere dikkat edilmeli?

Tanıtım yazılarınızı yayınlarken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yazı yayınlatmak oldukça önemlidir. Tanıtım yayınlatırken;

  • Hep aynı siteden link almamaya özen gösterin.
  • Hep aynı anahtar kelimeye link almamaya özen gösterin.
  • DA ve PA değerlerini inceleyerek tanıtım yayınlatın.
  • Size faydalı olacağını düşündüğünüz siteleri özenle seçiniz.
  • Sadece ana sayfaya değil alt sayfaları da kullanın.
  • Açık URL link vermeye dikkat edin.
  • Kelime gruplandırması yaparak kelime çeşidini artırın.

    Tanıtım yazısı paketleri, siteleri ve tanıtım yazısı fiyatları benimle iletişime geçebilirsiniz.