Piramit SEO tekniği nedir?

Piramit SEO tekniği, değeri güçlü olan ana konunuzdan diğer konularınıza yönlendirme yaparak uygulanan bir SEO tekniğidir.

Piramit SEO tekniği, son zamanlarda adından söz ettirmeye başladı. Aslında SEO makale yazarlarının genel olarak yaptığı işlemlerden bir tanesidir. Burada önemli olan bir içeriğin nasıl olarak yazılması gerektiğidir.

Piramit SEO tekniğindeki asıl amaç kullanıcının diğer sayfalara da yönlenmesini sağlamaktadır. Kullanıcının ihtiyacı olabilecek şeyleri belirleyip buna göre yönlendirme yapmak gerekiyor. Piramit SEO tekniğini daha iyi anlayabilmeniz adına iki örnekle anlatacağım.

Piramit SEO tekniği örnekleri:

Diyelim ki sitenizde memur alımı ile ilgili bir içerik gireceksiniz. Genel olarak tamamen doyurucu ve rehber niteliğinde bir haber hazırlayabiliriz. Burada kullanıcının ihtiyacı olabilecek bazı noktalar olacaktır.

Sağlık Bakanlığı memur alımı

Çalışma Bakanlığı memur alımı

KPSS’siz memur alımı

2018 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı

Üniversite memur alımı ilanı

gibi alımlar kullanıcının oldukça fazla ilgisini çekecektir. Siz 2018 memur alımı ile ilgili bir genel rehber hazırladığınızda bu makalelerinize de link verebilir ve kullanıcıyı dolaşıma sokabilirsiniz.

Bunların size ne faydası var?

  • Hemen çıkma oranınız düşer,
  • Sayfada geçirilen süre artar ve sayfanızın değeri artar

En önemlisi kullanıcı aradığını bulur ve bir sonraki araştırmasında yine sizin sitenizi ziyaret eder. Burası en önemli husustur. Sonuç itibariyle hepimiz kullanıcı için yapıyor ve Google için optimize ediyoruz.

Başka bir örnekle anlatmak gerekirse;

Cep telefonu siteniz olduğunu varsayıyorum. Sitenizde farklı başlıklarla;

Bin liraya alınabilecek cep telefonları
2 bin liraya alınabilecek cep telefonları
3 bin liraya alınabilecek cep telefonları
4 bin liraya alınabilecek cep telefonları

konularınızı açtığınızı düşünüyorum.

Şimdi siz genel “ Uygun fiyata cep telefonu fiyatları “ adlı bir haber hazırlayabilirsiniz. Bu içeriğin rehber niteliğinde olmasına özen gösterin. Makale içerisinde bu konu başlıklarından biraz bahsedebilirsiniz. Daha sonrasında ise kullanıcı bütçesine göre ilgili bağlantıya tıklayacaktır. Alt başlıkta bulunan “2 bin liraya alınabilecek cep telefonları” bağlantısına tıkladığımızda içerisinde bizi doyuracak bilgilerin olmasına özen gösteriniz.

Piramit SEO teknikleri aslında budur. Konunun başında da belirttiğimiz gibi aslında her makale yazarının yapabileceği bir işlemdir.

Piramit SEO tekniği ile gerçekten iyi geri dönüşler alabilir ve sayfalar arası gezinmeyle sitenizin değerlerini yükseltebilirsiniz.

Yorum Bırak