Hacklink nedir nasıl yapılır?

Hacklink; illegal yollarla yapılan çalışmalar sonucunda siteleri arama motoru üzerinde üst sıralara taşımak amacıyla yapılan çalışmalara verilen bir isimdir. Google tarafından da önerilmeyen ve doğru yapılmadığı sürece siteye zarar verebilecek bir çalışma çeşididir.

Hacklink nedir?

Günümüzde yapılan SEO çalışmaları arasında hacklink de yer almaktadır. DA ve PA değeri yüksek olan sitelere site sahibinin izni olmaksızın eklenen linklere hacklink adı verilmektedir. Alınan linkler sonucunda sitenin değeri artar ve sıralamalarda da yükselişe geçer. Sitede bulunan herhangi bir açıktan faydalanarak gerçekleştirilen bu eylem yasal değildir ve suç unsuru olarak sayılmaktadır.

Hacklink nasıl yapılır?

Belirli arama terimlerini aratarak yapabileceğiniz gibi hack bilginiz varsa siteye sızarak da yapabilirsiniz. Siteye erişim sağladıktan sonra istediğiniz anahtar kelimeye göre link çıkışı yapabilir ve sıralamada yükselişe geçebilirsiniz.

Hacklink faydalı mıdır?

Her şeyde olduğu gibi bu çalışma türünde de kalıcılık ve süreklilik önemlidir. Bu işlemi yapıyor olsanız dahi bunu çok fazla belli etmemeniz ve dengeyi sağlıyor olmanız gerekmektedir. Sitenizin değeri çok iyi değilken yüksek sitelerden link alıyorsanız size dönüşü olumsuz olacaktır. Ancak belirli bir süre sonra linkler Google tarafından fark edilirse siteniz spama girebilir ve ceza ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle kesinlikle tavsiye etmiyoruz. 

Hacklink nasıl anlaşılır?

Kendi sitenizde farkında olmadan link çıkışı olup olmadığını birçok şekilde öğrenebilirsiniz.  Ahrefs veya Semrush gibi programları kullanarak link çıkışlarını takip edebilirsiniz. Böylelikle siteleri takip edebilirsiniz. Kendinize rakip olarak gördüğünüz siteleri de yine bu şekilde takip edebilirsiniz. Link çıkışlarını inceleyebilir ve ilgili sitelerin kaynak kodlarını da inceleyebilirsiniz. Ücretsiz bir program olması açısından SEOprofiler aracını kullanabilirsiniz.

Hacklink yapılacak siteyi nasıl bulabilirim?

Bu tarz siteleri belirli kodlar aracılığı ile bulabilirsiniz ancak tavsiye etmediğimiz için sizlerle paylaşamıyoruz.

Son söz

Hacklink kul hakkıdır. Bu çalışmayı gerçekleştirmeden önce birilerinin hakkına girebileceğinizi unutmayınız. Bizler de bu aşamada sizlere kesinlikle hacklinki önermiyoruz. 

Yorum Bırak