Instagram hesabı silme ve hesap dondurma işlemleri nasıl yapılır?

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram hesabı kapatma, silme ve dondurma işlemlerinin nasıl yapıldığını bu yazımızda adım adım sizlerle paylaştık.

Fotoğraf ve video uygulaması olan Instagram hesap silme, dondurma ve kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığını adım adım anlattık.

Artık gündelik hayatımızın bir parçası olan sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan şüphesiz Instagram. Çok zaman harcıyorsanız ya da sıkıldıysanız ve artık Instagram kullanmak istemiyorsanız hesabınızı geçici olarak dondurabilir, kapatabilir ya da kalıcı olarak silebilirsiniz. Peki, Instagram hesabınızı nasıl silebilir, kapatabilir ya da dondurabilirsiniz.

INSTAGRAM NEDİR?

Instagram, akıllı telefonlarda kurulu olarak gelen fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Instagram’da fotoğraf ve video paylaşımı yapabilmek için öncelikle bir profil hesabı oluşturulmalıdır. Sonrasında arkadaşlık istekleri gönderebilir, istekleriniz kabul edildiğinde arkadaşlarınızın fotoğraflarını beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz. Instagram hesabı üzerinden mesajlaşabilirsiniz. Instagram, Facebook ve Twitter gibi uygulamalara kıyasen daha basit ve kullanışlıdır.

KULLANICILAR INSTAGRAM HESAPLARINI NEDEN KAPATIYOR?

Instagram kullanıcılarının hesaplarını kapatması ya da silmesinin çeşitli nedenleri bulunuyor. Bunların başından ilk sıralarda, çok fazla reklam yer alması, ikinci bir hesap açılması, çok zaman alması, kullanımının zor gelmesi, gizlilik endişelerinin olması, takipleşecek çevrenin bulunmaması gibi nedenler yer alıyor.

INSTAGRAM HESAP SİLME NASIL YAPILIR?

Instagram hesabınızı akıllı telefon ve bilgisayar üzerinden kolaylıkla silebilirsiniz.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine gidiniz. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. Hesabınızı Instagram uygulamasının içinden silemezsiniz.

Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.

Hesabımı kalıcı olarak sil’e tıklayın veya dokunun.

Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın ve Çıkış Yap’ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

Instagram hesabı dondurma işlemi yukarıdaki simgeye tıklanarak yapılabilir.

INSTAGRAM HESABI KAPATMA VE DONDURMA NASIL YAPILIR?

Instagram.com’a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.

Sağ üst kısımdaki insan simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenle’yi seçin.

Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat’a dokunun veya tıklayın.

Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.

Hesabı Geçici Olarak Kapat’a dokunun veya tıklayın.

Hakkında Cengiz Gönültaş

Hemen Oku

Instagram sayfa büyütme ve hedef kitleye ulaşma teknikleri

Başarılı bir Instagram pazarlaması ve sayfan büyütme işlemleri için hedef kitlenizi tanımak, analiz yapabiliyor olmak, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir