Son Yazı

Google Adwords Danışmanlığı

Adwords Uzmanı, Google reklamlarını profesyonel olarak yöneten, reklamlardan maksimum verim alan kişiye denir. Eğer sizinde Google reklamını yönetecek birine ihtiyacınız varsa profesyonel bir reklam ajansı yada benim gibi SEO danışmanı ile çalışabilirsiniz.

Google Adwords (Google Ads), dijital pazarlama stratejilerinin olmazsa olmazlarındandır. Büyük yada küçük bütçeler her zaman Adwords uzmanları tarafından yönetilmelidir. Aksi takdirde alınabilecek tıklama oranı ve geri dönüşümler minimum seviyede olacaktır.

Neden Google Adwords Danışmanı?

Adwors uzmanıyla çalışmak, bütçeyi doğru yönetme, maksimum tıklama oranı alma, satışları ve site trafiğini arttırma gibi önemli faydalar sağlayacaktır. Google reklam panelinin karmaşıklığını size şeffaf şekilde en sade şeklinde sunacaktır.

Google Adwords Reklam Danışmanlık Hizmeti

  • Anahtar kelime analizi ve seçimi

  • Negatif anahtar kelime seçimi

  • Rakip analizi

  • Maliyet ve bütçe optimizasyonu

  • Gelişmiş hedefleme

  • Uygun reklam modelini belirleme

  • Uygun kampaya oluşturma

  • Site içi optimizasyon

  • Akıllı kararlar

  • Ölçümler ve raporlamala

Neden Google Reklamları?

Google Adwords (ADS) reklamları televizyon, banner, bilbord gibi reklamlara kıyasen daha ekonomik ve stratejiktir. Reklamları istediğiniz zaman durdurma ve değiştirme imkanınız vardır. Google Adwords reklam modeliyle yapacağız doğru hedeflemelerle potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Reklamlarınızın yayınlanma zamanını, hitap ettiği kitlenin yaş gurubu, cinsiyeti, ülke, il gibi filtrelemeler yaparak bütçenizi bu reklam modeliyle kullanıcılara ulaşıp maksimum verim alabilirsiniz. SEO’dan istediği verimi alamayan kurumsal firmalar açığını Adwords reklamlarıyla kapatmaktadırlar. Google reklamları, marka bilinirliği arttırmak içinde isabetli bir seçenektir.

SEO mu Awords mü?

Bu sorunun cevabı tabikii de her ikisidir. Peki, neden? SEO, organik arama sonuçları hedeflemektedir. Bu doğrultuda yapılacak optimizasyonlar uzun süre alabilir. Kimi site için 3 ay gibi bir zamanda sonuç alınabilirken kimi iste içinse 1 yıl gibi bir süreye kadar uzanabilir. Bu süre zarfında rakiplerden geri kalmamak için Adwords reklam modeli tercih edilebilir. Ayrıca doğru kurgulanan SEO ve Adwords çalışması, SEO’ya ve marka değerine katkı sağlayacaktır. Büyük çaplı şirketlere baktığınız her iki alan içinde bütçe ayırdıklarını görürsünüz. Marka değeri yüksek olan ve direk kullanıcılara sahip olmasına rağmen SEO’ya ve Google reklamlarına da bütçe ayırmaktadırlar. Bu durum sizin ve firmanızın hedefleriyle ilgilidir biraz.

SEO danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgi için tıklayınız:

Google Adwords Uzmanı Danışmanlık Fiyatları

Google Adwords danışmanlık ücretleri sektör, rakip ve anahtar kelime analiz yapılmadan vermek profesyonelliğe aykırdır. Her sektörde ya da anahtar kelimelerde rekabet ve tıklama başına maaliyet değişim göstermektedir. A sektöründe bir anahtar kelimenin tıklama başına maaliyeti 0,20 kuruş olurken B sektöründe 3 TL olabilir.

Google Adwords danışmanık hizmeti hakkında detayları konuşmak ve fiyat teklifi almak için iletişime geçiniz.